fbpx

Bereket bilincine ait olmakla ilgili ne düşünüyorsunuz? Ben çok sıklıkla karşılaşıyorum; “para kötüdür, paranın çoğunu istememeliyiz…” gibi inançlarla. Eskiden ben de öyle düşünürdüm. Bugün fark ettim ki artık böyle düşünmüyorum.

Ben bereket bilincine ait olmayı seçiyorum. Neşem katlanarak artsın, keyfim katlanarak artsın, mutluluğum, çevremdeki dost sayım, paylaşma hissiyatım, üretme, yaratma hissiyatım katlanarak artsın.. param da katlanarak artsın..

Bereket bilincine ait olmak

Para da bereket bilincine ait olmak ile ilgili değil mi?

Para da bereket bilincine ait olmak ile ilgili değil mi? O zaman parayı yadsıyarak nasıl bereket bilincine ait olabiliriz? Cep telefonunuza önem vermiyor musunuz? Onu korumak için ekranını camla kaplatıyoruz, kimimiz çizilmesin diye kılıf alıyor. Evinizi, arabanızı sevmiyor musunuz? Para da bir eşya olduğuna göre ona neden kötüdür, fazlası zararlıdır imajı yapıştırıyorsunuz? İyi arabalara binip iyi evlerde oturup çocuklarımızı en iyi okullarda okutmayı seçiyoruz da neden parayı yadsıyoruz?

Para değildir kötü olan, ona yüklediğimiz anlam nedeniyle olmayı seçtiğimiz kişidir. Eğer her şey bizim seçimimizse parayla ilişkimizi de dengeleyebiliriz.

Parayı hırsla değil huzurla seversek, şefkatle kendimize çekersek, olandan fazlasını harcamak için açlık hissetmezsek, para kaynakları sonsuz olsa da o anda ortada olanı bölüşmek yerine hepsi benim demezsek, çalıp çırpmazsak para kötü müdür gerçekten?

Parayı alma verme dengesi içinde sevin, şefkatle sevin, paylaşmayı seçin. Tüm güzel duygularla beraber, bize güzel hissettiren tüm o diğer eşyalar ve kavramlar gibi çoğalmasını bekleyin. Bu haliyle parayı çok ama çok sevdiğinizi göreceksiniz.

Bu yazımı beğendiyseniz Hedef Koymak isimli yazımı da beğenebilirsiniz.

Pin It on Pinterest