fbpx

Bazen hedeflerinize ulaşmakta zorlanıyor musunuz? Kendinize bir hedef belirledikten sonra yolun bir yerinde zorlandığınızı, vazgeçtiğinizi mi farkediyorsunuz? Hepimiz zaman zaman hedeflerimize ulaşmakta zorluk yaşayabiliriz. Öncelikle kendinizi bu konu ile ilgili yargılamayın ve bakın bakalım bu hedef sizin için ne anlam ifade ediyor? Bu hedefi gerçekleştirmek isteyip istemediğinize bakın. Gerçekten istediğiniz için mi bu hedefi kendinize koydunuz yoksa zorunlu olduğunuzu düşündüğünüz için mi? Cevabınız gerçekten istediğiniz içinse ve yine de hedeflerinize ulaşmak ile ilgili zorluk yaşıyorsanız aşağıda yazanları gözden geçirin:

Kapida duran özgür kız silueti

Hedeflerinize Ulaşmak İçin:

1- Hedeflerinizin ulaşılabilir olduğundan emin olun: Hedeflerinizin ulaşılabilir olması motivasyonunuzu yüksek tutar. Eğer henüz bir arabanız yokken kendinize hedef olarak uçak almayı belirlerseniz gerçek olacağına hiç bir zaman inanamayacağınız bir hedefiniz, bir hayaliniz olur. Oysa hedeflerinizi daha kısa zaman dilimleri için ve küçük küçük parçalayarak verirseniz tahmin ettiğinizden de kısa süre içerisinde hedeflediğinizden daha da fazlasına ulaşmanız mümkün 😊

2- Hayatınıza sahip çıkın: Bazen farkında olmadan tercihlerimize karar vermek yerine hayatın bize getirecekleri ile yetinebiliyoruz. Oysa hayatınız kimsenin tercihine bırakılamayacak kadar değerli ve unutmayın, en kötü karar kararsızlıktan iyidir. Hayatınızın sizin olduğunu ve seçimlerinizin size ait olduğunu unutmayın.

3- Gücünüzü elinize alın: Seçimlerinizin sonuçlarından sadece sizin sorumlu olduğunuzu bilin. Kurbanlık alanından yayın yaptığınızda enerji kaçağı yaratırsınız. Ama yağmur yagdı, eşim istemedi sadece içinizi rahatlatmak için kullandığınız bahaneler. Eğer hedefiniz olmuyorsa bir yerde hortuma basıyor ve olmasını engelliyorsunuzdur. Neden engellediğinizi bulun.

4- Seçim yapın: Seçiminizi yaptıktan sonra ona ait olun, odaklanın. Bu noktadan sonra geriye dönüp bakmayın. İşte bu aşamada evrenin kolaylıkla seçiminize sahip olmanız için size yardım etmesine izin verin.

5- Nasılına karışmayın:Hayat siz plan yaparken başınıza gelenlerdir.” Bırakın en kolay ve en zarif yoldan hedefinize ulaşmada evren size yardım etsin. Siz de bu arada yürüdüğünüz yolun keyfini çıkartın 😊

Bu yazımı beğendiyseniz Hedef Koymak isimli yazım da ilginizi çekebilir.

Pin It on Pinterest